pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Nejbližší koncert: 24. 2. ANDROID ASTEROID :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
19. 3.
BEÁTA HLAVENKOVÁ — THEODOROS
Působivý autorský počin výjimečné pianistky a skladatelky, držitelky několika cen Anděl
24. 3.
PETER LIPA BAND (SK)
Nezaměnitelný zpěvák, považovaný za největší osobnost slovenského jazzu

3. 3. — úterý — 19:00100/150 Kč

FLASH THE READIES + ANIMÉ / KŘEST CD

Olomoučtí Flash The Readies mají za sebou pozoruhodný hudební vývoj, který je přivedl až do vln post-rocku. Na koncertě pokřtí své třetí album Submarine Sky, které vzniklo spontánně na chalupě mezi vrcholky Jesenických hor v podhůří Pradědu bez užití jakýchkoliv syntetických nástrojů. Novinku představí mimo jiné se dvěma bubeníky na pódiu.

Odkazy: www.flashthereadies.comAlbum Submarine Sky na SoundCloudAnimé na Bandzone

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


10. 3. — úterý — 18:00zdarma

Festival Jeden svět: JÍZDA NA HRANĚ (projekce)

Před zimní olympiádou v roce 2010 vrcholí rivalita nejlepších snowboardistů světa – Shauna Whitea a Kevina Pearce. K poměření sil ale nikdy nedojde, Kevin se totiž pár dní před začátkem her vážně zraní při tréninku. Zatímco Shaun získává zlatou medaili, Kevin se pomalu, za podpory rodiny, zotavuje z kritického stavu. Jeho mozek zůstává po nehodě poškozený. Doporučení lékařů je jasné: neriskovat žádný další pád. Ten by totiž v jeho případě mohl být smrtelný. Propadne Kevin znovu své adrenalinové vášni? Bude riskovat další nehodu a tím i potenciální doživotní závislost na své rodině, která si už tak dost vytrpěla?
Lucy Walker / USA / 2013 / 107 min.

Odkazy: www.jedensvetolomouc.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


19. 3. — čtvrtek — 20:00150/200 Kč

BEÁTA HLAVENKOVÁ: THEODOROS

Ačkoli Beatu Hlavenkovou stále jaksi ze zvyku považujeme za jazzovou muzikantku, v posledních letech se vlastně tomuto žánru věnuje jen velmi okrajově. Širší publikum ji zná hlavně z projektů s Lenkou Dusilovou Eternal Seekers a Baromantika, posluchači Ivy Bittové vloni zachytili její jméno coby producentky houslistčina orchestrálního alba Zvon. A ani album Theodoros vlastně není žádný jazz, alespoň v klasickém slova smyslu. Jakkoli samozřejmě Hlavenkové hudba může uhranout právě posluchačům moderního jazzu, kteří od žánru nutně nevyžadují synkopy a bluesovou formu. Spíš mluvíme o jazzu v mehldauovském slova smyslu, ve kterém je stejnou měrou obsaženo i hluboké povědomí o moderní klasické hudbě i o popu či soudobém písničkářství.

Odkazy: www.beatahlavenkova.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


24. 3. — úterý — 20:00250 Kč

PETER LIPA BAND (SK)

Peter Lipa je považovaný za nejvýznamnější osobnost slovenského jazzu. V anketě časopisu Mezinárodní jazzové federace Jazz Forum se už v 80. letech pravidelně umísťoval mezi nejlepšími evropskými jazzovými zpěváky. Jeho hudba vychází ze spojení jazzu a blues. Vytvořil osobitý vokální projev s důrazem na text – využívá výhody zpěváků, kteří kromě hudobního materiálu, tedy tónů, harmonie a rytmu, mohou publikum oslovit i textem, a jako první zpěvák na Slovensku uplatňuje v jazzové hudbě slovenštinu. Posledních deset let se věnuje hlavně původním písním, které vznikají na texty. Netají ovlivnění zpěváky jako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin. Během své kariéry se vždy dokázal obklopit vynikajícími hudebníky, kteří mu pomohli dosáhnout reputace jazzového vokalisty evropské úrovně.

Odkazy: www.peterlipa.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


31. 3. — úterý — 20:00150/200 Kč

LUNO – CLOSE TO SILENCE

Akustický koncert kapely Luno k nové desce s názvem Close to Silence. Novinka je výběrem těch nejlepších skladeb kapely nahraných v nezvyklé akustické poloze a intimní atmosféře desky vévodí uhrančivý vokál Emy Brabcové. Na vydání desky se podíleli fanoušci kapely, kteří jej podpořili v rámci crowdfundingové kampaně. Na koncertě kapelu doprovodí řada atraktivních hostů, včetně smyčcového kvarteta.

Odkazy: www.lunomusic.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET