pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Nejbližší koncert: 14. 10. ERIK TRUFFAZ QUARTET (FR) :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
14. 10.
ERIK TRUFFAZ QUARTET (FR)
Největší evropský trumpetista a neúnavný hudební novátor
18. 11.
GOGO PENGUIN (UK)
Vzrušující, pulzující jazz ovlivněný elektronikou – senzace britské hudební scény
8. 10. — čtvrtek — 20:00100/130 Kč

VLADIMÍR MERTA

Stále velmi tvůrčí klasik českého folku pokřtil nedávno nové album Imagena.

Pořádá: Tomáš Tichák. Odkazy: www.vladimirmerta.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc

13. 10. — úterý — 20:00dobrovolné

LAST MINUTE: ZAPASKA (UKR) + ACOUSTIC FIELDS

Last minute dvojkoncert. Zapaska je momentálně asi nejznámější ukrajinskou alternativní kapelou. Vzhledem k četnosti zahraničních zastávek by si zasloužila spíš titul středoevropská či visegrádská, neboť kromě Ukrajiny neúnavně koncertuje i v Polsku, v Maďarsku, v Německu, Rakousku, na Slovensku a taky u nás. Od doby, kdy Pavlo Nečytajlo a Jana Špačynska debutovali, se jejich tvorba posunula od folku spíš ke kombinaci folku a elektroniky, od přímočarosti k improvizacím.

Skupina Acoustic Fields vznikla v polovině roku 2014 jako akustická varianta skupiny Narcotic Fields. Rychle se ovšem stala autonomním subjektem budující si repertoár z vlastních písní. Využívá klasický písňový formát, zároveň ale folkový základ obohacuje o alternativní prvky.

Odkazy: www.zapaskamusic.com

Vstupné dobrovolné

14. 10. — středa — 20:00450/550 Kč

ERIK TRUFFAZ QUARTET (FR)

Největší evropský trumpetista a neúnavný hudební novátor Erik Truffaz, přezdívaný „Miles Davis acid jazzu“, přijede se svým kvartetem po dvou letech navštívit Jazz Tibet Club. Nový bubeník a čerstvé skladby ovlivněné Rokiou Traoré i Oxmem Puccinem – špička evropského jazzu se vrací do Olomouce s řadou překvapení.

Proč tento vynikající trumpetista patří k nejzásadnějším osobnostem současného jazzu, kdysi vysvětlil slavný saxofonista Michael Brecker: „Pokračuje tam, kde Davis skončil. Věřte mi, ten chlapík je stejně nezbedně kurážný.“ Hudba letos pětapadesátiletého trumpetisty Truffaze nezná hranice ani meze; je otevřená novým zvukům a možnostem. Mísí jazz s elektronikou a hip hopem, drum'n'bass s reggae i popově vstřícné pasáže, používá nasamplované rockové kytary a nechává kolem sebe protékat ambientní opar.

Erik Truffaz natočil přes patnáct alb a prosadil se v USA. „Jazz se šťávou i duší a spoustou otevřeného prostoru,“ napsal o něm Rolling Stone. „Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou,“ nadchly se Jazz Times. Ve Švýcarsku narozený a ve Francii žijící trumpetista se svým kvartetem spojuje jazzové experimenty, drum'n'bass a hip-hop.

Truffaz se narodil roku 1960, ve třinácti letech se svojí první kapelou zpíval rock'n'roll a zároveň objevil Milese Davise a jeho nadčasové album Kind of Blue. Na konzervatoři v Ženevě hrál hudbu Mozarta a Verdiho, roku 1990 založil skupinu Orange a o rok později získal prestižní francouzskou jazzovou cenu Prix Special. Roku 1994 vydal první album pod vlastním jménem a vystoupil na jednom z nejvýznamnějších jazzových festivalů, v Montreux. Získal kontrakt u EMI France, roku 2000 pronikl před americké publikum, kde jeho nahrávky vydává legendární značka Blue Note. Kritika přirovnává Truffaze nejen k jazzovému géniovi Milesi Davisovi, ale také k průkopníkovi ambientu Brianu Enovi. „S použitím minima tónů vytváří extatickou zvukovou atmosféru,“ připojil časopis Rolling Stone.

Nové album, vycházející u vydavatelství Parlophone v lednu 2016, zrcadlí ale jen „hladkou metamorfózu“ od zatím posledních hudebníkových počinů, jak letos v květnu uvedl na svém oficiálním webu. A to i přesto, že si kromě staronových kolegů ze svého kvartetu (nově jej posílil bubeník Arthur Hnatek) přizval ke spolupráci geograficky i hudebně exotické umělce – afro-beatovou princeznu Rokiu Traoré a hip-hopera Oxma Puccina z Mali.

Příchod nového člena a spolupráce s hudebními špičkami ve svých žánrech ale nejsou jedinými otisky „zvenčí“ na chystaném albu. Ty nejčetnější pochází od jihoafrické taneční skupiny Vuyani, se kterou Erik Truffaz navázal „bohatou a kouzelnou spolupráci“. Studně inspirací je hluboká a nadcházející koncert bude napěchovaný překvapeními.

Odkazy: www.eriktruffaz.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc, prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

20. 10. — úterý — 20:00 

OTTO HEJNIC TRIO

Jedno z nejoriginálnějších jazzových trií česko-slovenské hudební scény, které má za sebou mnoho úspěšných koncertů u nás i v Evropě. Složení: Ondrej Krajňák – klavír, Josef Fečo – kontrabas a Otto Hejnic – bicí.

Odkazy: www.ottohejnic.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc, prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

21. 10. — středa — 20:00150/200 Kč

POPPY ACKROYD (UK) + CARLOS CIPA (DE)

Britská houslistka a pianistka Poppy Ackroyd je jedním z pilířů skotských nu-jazzových Hidden Orchestra. Její sólová tvorba je oproti kapele éteričtější a experimentálnější. Poppy vytváří kompaktní zvukové plochy současným hraním a loopováním zvuků klavíru a houslí, přičemž oba nástroje využívá nejen tradičním způsobem, ale neobvyklými postupy s jejich pomocí vytváří další zvuky a mění je třeba v perkuse. Navzdory křehkosti nepostrádají její skladby dynamiku a plný zvuk. Hudebnice narozená v Londýně a momentálně žijící v Edinburgu má na kontě dvě alba: „Escapement“ z roku 2012 a „Feathers“ vydané loni.
Čtyřiadvacetiletý mnichovský klavírista Carlos Cipa je mimořádným a osobitým talentem. Klavír studoval od útlého dětství, v pubertě ale utekl k bicím a působil v jazzových, punkových či indierockových kapelách. Tato zkušenost s odlišnou hudební estetikou se v jeho klavírní hře odráží a on tak rozvíjí klasické postupy vlastním unikátním způsobem. Ve své podmanivé hudbě kombinuje zvuk klavíru s vlivy elektronické hudby. „Vážná hudba v provedení Carlose Cipy vás vezme lesní pěšinou až na útes, kde i když vítr vane a cuchá vlasy, máte jen tu melodii v uších, jako by nic jiného v ten okamžik neexistovalo,“ napsal v recenzi na jeho koncert časopis Full Moon.

Odkazy: www.poppyackroyd.comwww.carloscipa.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc, prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

29. 10. — čtvrtek — 20:00 

LONGITAL (SK)

Stálice slovenské nezávislé scény. Svým unikátním autorským přístupem a živelným projevem si Longital vysloužili několik hudebních cen a zájem kritiků a publika na Slovensku i ve světě. Jejich písně, výlučně ve slovenštině, stojí na pomezí jazzu, folku a elektroniky a pojí je osobitá poezie a chuť k experimentování. Ústřední dvojici, Shinu (zpěv, basová kytara) a Daniela Salontaye (zpěv, kytara), posílil nedávno staronový bubeník a pianista Marián Slávka. Do Jazz Tibet Clubu se Longital vracejí v nejlepší formě a s novým albem A to je všetko?

Odkazy: www.longital.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc, prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT