pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Aktuální koncert: 1. 4. HIDDEN ORCHESTRA /UK/ (nu-jazz/ambient/cinematic) :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
1. 4.
HIDDEN ORCHESTRA (UK)
Originální a strhující fúze nespoutaného jazzu, post-rocku a ambientu
5. 5.
MODDI (NOR)
Svérázný norský multiinstrumentalista a písničkář, držitel norské hudební ceny Grammy

1. 4. — úterý — 20:00300/350 Kč

HIDDEN ORCHESTRA (UK)

Žánrově nezařaditelní, tajemní a hlavně nenapodobitelní – to všechno jsou Hidden Orchestra ze skotského Edinburghu. Jejich originální hudební fúze jazzu, post-rocku a ambientu bývá někdy označována jako ideální soundtrack k nočním procházkám, k čemuž svádí název jejich čtyři roky starého debutu Night Walks. V jejich skladbách ale rozhodně nejsou jen rozjímavé nálady, místo v nich má i energická smršť – nakonec kapela disponuje hned dvěma bubeníky. Hidden Orchestra z muzikální poctivosti jazzu vydestilovali něco zcela unikátního a jejich volnomyšlenkářský přístup k žánrům či zvukům dělá z kapely zcela ojedinělé těleso, jehož hvězda neustále stoupá. Intenzivní hudební zážitek umocní i speciální vizuální doprovod s živými projekcemi.
Odkazy: www.hiddenorchestra.comHidden Orchestra na SoundCloud

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


9. 4. — středa — 20:00zdarma

BUNNY KLUB

Jednočlenný olomoucký projekt. Elektronika s příměsí popových a tanečních beatů.
Odkazy: Bunny Klub na Bandzone


10. 4. — čtvrtek — 20:0080 Kč

KONCERT HUDEBNÍHO INSTITUTU

Žáci olomouckého Hudebního Institutu pod vedením svých lektorů tentokrát připravili průřez tvorbou Michaela Jacksona jako poctu jeho přínosu světové hudební scéně.
Pořádá: Hudební Institut, o.s. Odkazy: www.hudebniinstitut.cz


15. 4. — úterý — 20:00100/150 Kč

HER NAME IS CALLA (UK) + FLASH THE READIES

Her Name Is Calla kráčejí po neprobádaných cestách a patří mezi nejodvážnější kapely na britské scéně. Vznikli v roce 2004 z touhy vytvořit hudbu se silnými emocemi. Pětice přátel z různých koutů Británie (Leicester, Leeds a York), hrající na celou řadu nástrojů – od diktafonu po banjo, vytváří skvělý mix tiché, hlasité a gradující hudby, jaký jste dosud jen stěží mohli slyšet. Zapojením dechů, smyčců, piana i neobvyklých nástrojů a čehokoliv, co mají k dispozici, vytvářejí skladby, které mají srdce. A co dělají, dělají skutečně dobře: svoji hudbu vytvářejí s pečlivostí a smyslem pro dynamiku. Navzdory přítomnosti mnoha nástrojů postrádají jejich skladby přehnanou orchestraci a nabubřelost. Jejich hudba je téměř filmová, od kytarových bouří se stáčí k jemným, zastřeným tónum piana.
Odkazy: www.hernameiscalla.comHer Name Is Calla na BandCamp

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


16. 4. — středa — 20:00150/200 Kč

NEVER SOL + ILLE

Když loni v srpnu vyšel albový debut ILLE Ve tvý skříni, nejeden recenzent se jej nebál označit za jedno z nej domácích alb roku 2013. Teď, více než půl roku po vydání se ukazuje, že to nebyla planá slova. Kromě nominace na Cenu české hudební kritiky Apollo 2013, získal debut ILLE i nominaci na Óčko Hudební ceny 2013 a ve výročním žebříčku nejlepších domácích alb Musicserver.cz získali 1. místo. Album, z nějž vzešly již dva úspěšné videoklipy k singlům Holka ve tvý skříni a Zapomenout, vyniká příjemnou civilností, perfektním zvukem i autentickými texty.
Podmanivě atmosférický, křehký, poetický, osobitý i tajemný – přesně takový je debut NEVER SOL, alter-ega talentované zpěvačky, klavíristky a skladatelky Sáry Vondráškové. Deska, na níž nechybí podmanivá balada “Lay Down” z filmu Davida Ondříčka “Ve stínu”, zaujme na první poslech svébytnou kombinací elektroniky a živých akustických nástrojů, stejně jako neotřelou a zajímavou prací s vokálem. Album, které produkoval Jan P. Muchow, získalo mimo jiné nominaci na Cenu české hudební kritiky Apollo 2013, úspěchy už slaví ale i v zahraničí.
Odkazy: www.projektille.czwww.neversol.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


23. 4. — středa — 20:00zdarma

TOMEK GROCHOT BAND + LUKE & THE SKYWALKERS

Trojice hudebníků z polského Krakova s kořeny v klasické a jazzové hudbě, mapující možnosti nabízené elektronikou. Výsledkem je mix chill-outu, fusion, ethna, jazzu, dokonce i drum’n’bassu a dubstepu. Vystoupí také olomoucká jazzová formace Luke & The Skywalkers.
Pořádá Statutární město Olomouc. Odkazy: www.tomekgrochot.pl


24. 4. — čtvrtek — 20:00 

ZAVÍRÁME

Koncert olomoucké rockové kapely.
Pronájem. Pořádá kapela Zavíráme. Odkazy: www.zavirame.cz


29. 4. — úterý — 20:00 

SHAKER C a hosté

Olomoucká formace Shaker C je přímým následníkem kapely Shaker B a hraje hutné a především elektrické blues. Základ skupiny, v čele s nepřehlédnutelným zpěvákem Igorem Werkmannem, působí na olomoucké scéně již deset let.
Pořádá Ivan Bíbr. Odkazy: www.shaker-c.cz