pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Aktuální koncert: 1. 4. HIDDEN ORCHESTRA /UK/ (nu-jazz/ambient/cinematic) :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
5. 5.
MODDI (NOR)
Svérázný norský multiinstrumentalista a písničkář, držitel norské hudební ceny Grammy
8. 5.
SAMÚEL JÓN SAMÚELSSON BIG BAND (ISL)
Nespoutaná hudební radost v podání živelného islandského orchestru
12. 5.
DAWN OF MIDI (USA)
Unikátní hudební tvar, který uhranul světová média. Akustický překlad současné elektroniky.

1. 4. — úterý — 20:00300/350 Kč

HIDDEN ORCHESTRA (UK)

Žánrově nezařaditelní, tajemní a hlavně nenapodobitelní – to všechno jsou Hidden Orchestra ze skotského Edinburghu. Jejich originální hudební fúze jazzu, post-rocku a ambientu bývá někdy označována jako ideální soundtrack k nočním procházkám, k čemuž svádí název jejich čtyři roky starého debutu Night Walks. V jejich skladbách ale rozhodně nejsou jen rozjímavé nálady, místo v nich má i energická smršť – nakonec kapela disponuje hned dvěma bubeníky. Hidden Orchestra z muzikální poctivosti jazzu vydestilovali něco zcela unikátního a jejich volnomyšlenkářský přístup k žánrům či zvukům dělá z kapely zcela ojedinělé těleso, jehož hvězda neustále stoupá. Intenzivní hudební zážitek umocní i speciální vizuální doprovod s živými projekcemi.
Odkazy: www.hiddenorchestra.comHidden Orchestra na SoundCloud

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


9. 4. — středa — 20:00zdarma

BUNNY KLUB

Jednočlenný olomoucký projekt. Elektronika s příměsí popových a tanečních beatů.
Odkazy: Bunny Klub na Bandzone


10. 4. — čtvrtek — 20:0080 Kč

KONCERT HUDEBNÍHO INSTITUTU

Žáci olomouckého Hudebního Institutu pod vedením svých lektorů tentokrát připravili průřez tvorbou Michaela Jacksona jako poctu jeho přínosu světové hudební scéně.
Pořádá: Hudební Institut, o.s. Odkazy: www.hudebniinstitut.cz


15. 4. — úterý — 20:00100/150 Kč

HER NAME IS CALLA (UK) + FLASH THE READIES

Her Name Is Calla kráčejí po neprobádaných cestách a patří mezi nejodvážnější kapely na britské scéně. Vznikli v roce 2004 z touhy vytvořit hudbu se silnými emocemi. Pětice přátel z různých koutů Británie (Leicester, Leeds a York), hrající na celou řadu nástrojů – od diktafonu po banjo, vytváří skvělý mix tiché, hlasité a gradující hudby, jaký jste dosud jen stěží mohli slyšet. Zapojením dechů, smyčců, piana i neobvyklých nástrojů a čehokoliv, co mají k dispozici, vytvářejí skladby, které mají srdce. A co dělají, dělají skutečně dobře: svoji hudbu vytvářejí s pečlivostí a smyslem pro dynamiku. Navzdory přítomnosti mnoha nástrojů postrádají jejich skladby přehnanou orchestraci a nabubřelost. Jejich hudba je téměř filmová, od kytarových bouří se stáčí k jemným, zastřeným tónum piana.
Odkazy: www.hernameiscalla.comHer Name Is Calla na BandCamp

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


16. 4. — středa — 20:00150/200 Kč

NEVER SOL + ILLE

Když loni v srpnu vyšel albový debut ILLE Ve tvý skříni, nejeden recenzent se jej nebál označit za jedno z nej domácích alb roku 2013. Teď, více než půl roku po vydání se ukazuje, že to nebyla planá slova. Kromě nominace na Cenu české hudební kritiky Apollo 2013, získal debut ILLE i nominaci na Óčko Hudební ceny 2013 a ve výročním žebříčku nejlepších domácích alb Musicserver.cz získali 1. místo. Album, z nějž vzešly již dva úspěšné videoklipy k singlům Holka ve tvý skříni a Zapomenout, vyniká příjemnou civilností, perfektním zvukem i autentickými texty.
Podmanivě atmosférický, křehký, poetický, osobitý i tajemný – přesně takový je debut NEVER SOL, alter-ega talentované zpěvačky, klavíristky a skladatelky Sáry Vondráškové. Deska, na níž nechybí podmanivá balada “Lay Down” z filmu Davida Ondříčka “Ve stínu”, zaujme na první poslech svébytnou kombinací elektroniky a živých akustických nástrojů, stejně jako neotřelou a zajímavou prací s vokálem. Album, které produkoval Jan P. Muchow, získalo mimo jiné nominaci na Cenu české hudební kritiky Apollo 2013, úspěchy už slaví ale i v zahraničí.
Odkazy: www.projektille.czwww.neversol.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


22. 4. — úterý — 20:00zdarma

JAM SESSION

Jam session olomouckých jazzových muzikantů a jejich hostů.


23. 4. — středa — 20:00zdarma

TOMEK GROCHOT ELECTRIC MACHINE + LUKE&THESKYWALKERS

Trojice hudebníků z polského Krakova s kořeny v klasické a jazzové hudbě, mapující možnosti nabízené elektronikou. Výsledkem je mix chill-outu, fusion, ethna, jazzu, dokonce i drum’n’bassu a dubstepu.
Vystoupí také olomoucká formace Luke&TheSkywalkers. V žilách vynikajících muzikantů z Olomouce a blízkého okolí, srocujících se kolem poměrně dost provařeného hudebníka Lukáše Marečka, koluje jak odkaz Milese Davise, tak dravost novodobé jazz-hip-hopové scény Roberta Glaspera a dalších.
Pořádá Statutární město Olomouc. Odkazy: www.tomekgrochot.plLuke&TheSkywalkers


24. 4. — čtvrtek — 20:00100 Kč

ZAVÍRÁME

Koncert olomoucké rockové kapely.
Pořádá kapela Zavíráme. Odkazy: www.zavirame.cz


25. 4. — pátek — 20:00zdarma

NA ZÁDECH SUPERDRAKA

Večerní afterparty navazující na uliční komiksovou akci Na zádech superdraka, která proběhne u ohrady v proluce vedle budovy Muzea umění. Na večírku zahrají Gramo de Lachtano (TICHO 762 a Bohumír Tabák). O komiksu si budete moci popovídat s předními českými tvůrci. Akce je součástí doprovodného programu výstavy Hommage a Kája Saudek – Retrospektiva krále českého komiksu.
Odkazy: www.olmuart.cz


28. 4. — pondělí — 20:00100 Kč

OWLS OF THE SWAMP (AUS) + ŽAMBOŠI

Last minute vystoupení dvou spřízněných písničkářských projektů. Owls of the Swamp je atmosférický indie-folkový projekt australského písničkáře Peta Uhlenbrucha. V exkluzivní předpremiéře představí své nadcházející album Atlas, které bylo mícháno v Reykjavíku Sturlou Mio Thorissonem (s nímž spolupracují mj. Damien Rice, Markéta Irglová či Owen Pallett), a na němž se jako hosté podíleli Markéta Irglová, Ryan Karazija, Myrra Rós, Svavar Knútur a Phia. Nahrál ho na své mobilní studio při cestách po Německu, Islandu a Velké Británii a ohlašuje nástup nového zvuku Owls of the Swamp – rozmáchlé syntezátory, dynamické textury a rytmické programování po boku jeho charakteristického vybrnkávání a zemitých vokálů.
Žamboši jsou vsetínské trio v čele s písničkářem Janem Žambochem. Jejich tvorba je charakteristická sdělností, přesahem žánrů a citlivou prací s hudebními nápady. Za obě předešlá alba To se to hraje… (2006) a Přituhuje (2009) byli oceněni cenami Anděl. Představí své zbrusu nové, v pořadí třetí studiové album Pól nedostupnosti, které jejich fanoušci zafinancovali pomocí crowdfundingu a společně na něj přispěli úctyhodnou částkou překračující 100 000 Kč.
Odkazy: www.zambosi.czwww.owlsoftheswamp.com


29. 4. — úterý — 20:0090 Kč

SHAKER C A HOSTÉ – DVANÁCT DO TUCTU

Výroční koncert olomoucké bluesrockové trafostanice. Hutné a zemité elektrické blues, nějací hosté, nové skladby a pár dalších překvapení.
Pořádá Ivan Bíbr. Odkazy: www.shaker-c.cz