pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Nejbližší koncert: 24. 5. KIESLOWSKI + KITTCHEN + FLASH THE READIES :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
30. 4.
Mezinárodní den jazzu: THE COOKERS (USA)
Jazzoví mistři těžké váhy, spoluhráči Herbieho Hancocka, Sonnyho Rollinse, Keitha Jarretta a dalších
3. 5. — úterý — 20:00dobrovolné

Májáles UP: OPEN MIC

Pravidelné setkání písničkářů a jejich příznivců. Patnáctý pořad olomouckého open mic tentokrát nebude v domovském Divadle na cucky, ale v rámci Majálesu UP se poprvé uskuteční v Jazz Tibet Clubu.

Hlavním hostem bude AGU, v Česku usazená písničkářka původem z Polska. Její hudba je jemná a pokojná. Pomoci minimalistických smyček a něžného zpěvu vytváří psychedelicky snovou atmosféru. Její nedávno vydané debutové album "Ke světlu" od začátku sklízí pozitivní reakce posluchačů i hudební kritiky. Tato nevšední autorka působí hlavně na české scéně, ale hranice pro ni nejsou bariérou. A tím nemáme na mysli jen příznačné používání více jazyků (kromě rodné polštiny zpívá i anglicky a česky) a hranice mezi národy, ale i hranice žánrové. V rámci Open Micu dále vystoupí Tlustej Martin a Pan Jan. Kytarista a zpěvák, zdánlivě klasická sestava. Tohle duo ale není klasické vůbec v ničem, Pan Jan totiž s pomocí looperu vytváří beaty, do kterých Tlustej Martin rapuje svým kořeněným slovníkem a valašským přízvukem. První obyvatelé žánrové škatulky kotlíkářský hip-hop. Večer završí teprve osmnáctiletá písničkářka Maki ze Zábřehu, hrající příjemně hitový pop-folk se silným severským nádechem.

Odkazy: www.majalesolomouc.czAGU na Bandzone

4. 5. — středa — 20:00dobrovolné

Majáles UP: TICHONOV + TEEPEE

Zkušená čtveřice Tichonov pochází z tradiční hudební bašty Valašského Meziříčí. Jejich zasněný alternative-indie rock si získává čím dál větší množství fanoušků. Členové Tichonov působí v mnoha dalších českých kapelách, jako například Electrick Mann, Fiordmoss nebo Luno. Jejich debutovou desku „Overnight“ produkoval Rob Bochnik, kytarista Irských The Frames. Tichonov si stihli zahrát i se slavným Glenem Hansadrem a jejich dotažené vícehlasy a emocionální náboj slibují skvělý zážitek na každém jejich koncertu.

Teepee je mladé nadějné duo z Plzně, které vzniklo teprve v roce 2015 a v dubnu 2016 vydalo svoji debutovou desku Albatross. Jejich akustické alternative/indie zní jako by pocházeli spíše ze západní Anglie, než ze západních Čech. Kariéru mají teprve před sebou, ale ohlasy na jejich desku se hemží superlativy. Ideální příležitost poslechnout si je, dokud nejsou hvězdami velkých festivalů.

Výtežek z dobrovolného vstupného půjde jako každým rokem na dobročinné účely v rámci celomajálesové sbírky, a to na konto Dětského domova Olomouc.

Odkazy: www.majalesolomouc.czTichonov na BandzoneTeepee na Bandzone

24. 5. — úterý — 20:00200 Kč

KIESLOWSKI + KITTCHEN + FLASH THE READIES

Kieslowski je projekt hudebníka Davida Pomahače, který působil v kapelách Bez peří a Houpací koně, a pianistky Marie Kieslowski. Toto výjimečné duo sází na intimitu a syrovost základního akustického zvuku kytary, piana a kontrastu dvou barevně výrazných a skvěle souznících hlasů. Kapela, která si neobvykle rychle dobývá pozice na české hudební scéně, vydala u Indies Scope již několik alb: Mezi lopatky (2014), Na nože (2012), Tiché lásky (2011) a v digitální verzi desky Tanečnice (2012) a remixy Na lože (2013). Na poslední desce Mezi lopatky, která má fantastické recenze, se producentsky podílel Jan P. Muchow./p>

Temný kuchař a jeho černá hudební kuchyně, ve které je ale překvapivě spousta humoru, ironie i optimismu. Kittchen původně vznikl jako jednočlenný laptop-folkový projekt písnič-káře Jakuba Königa (mj. člena kapely Obří broskev). Vytvořil postavu maskovaného hotelového kuchaře z Doks, který ve své kuchyni nahrává skladby na nástroje, které v ní najde. Spojuje se v nich svébytné, syrové písničkářství a lo-fi zvuky. Během živých vystoupení se do koncertní sestavy přidal Tomáš Neuwerth (LU, Nierika, Umakart) a nejnovější album Radio už vzniklo jako práce tvůrčího tandemu. Od původního industriál-ního folku se na něm Kittchenova tvorba posunula blíže k melodičnosti, jedinečný rukopis a intenzivní atmosféra však zůstaly. Že jde o výjimečný počin, potvrzují i nominace na hudební ceny Apollo a Vinyla a žánrová cena Anděl v kategorii Alternativní scéna.

Olomoucká kapela Flash the Readies vznikla stihla za deset let existence nejen jednu regulérní desku, dvě EP, spoustu koncertů, ale také dvě klinické smrti spojené s výměnou většiny členů kapely a hlavně velmi dlouhý a zajímavý vývoj ve vlastní tvorbě. Nyní plave ve vodách alternativního rocku ke vzdáleným břehům post rocku.

Pořadatel: Everything Goes

Odkazy: Kittchen na BandzoneKieslowski na BandzoneFlash the Readies na Bandzone

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím GOOUT

28. 5. — sobota — 20:00 

SUGAR AND SPICE HOLDING COMPANY

Československé trio, bavící se vzájemnými improvizacemi na vlastní tvorbě a cover verzích známých i neznámých skladeb. Kapela vznikla v průběhu jam sessionu, což jí předurčilo charakteristický zvuk kytarového power tria.

Pořádá Radim Paleček. Odkazy: www.sugarandspice.czwww.sabragemusic.cz