pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Nejbližší koncert: 24. 11. JAMES HARRIES & BAND :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
18. 11.
GOGO PENGUIN (UK)
Vzrušující, pulzující jazz ovlivněný elektronikou – senzace britské hudební scény
4. 11. — středa — 20:00200/250 Kč

LACO DECZI & CELULA NEW YORK

Slovenský trumpetista Laco Deczi patří mezi nejvýraznější osobnosti československého jazzu. Od roku 1985 žije v USA, kde sestavil soubor Celula New York. V Jazz Tibet Clubu již téměř zdomácněl a zastavit se tu neopomene na žádném ze svých turné. Svérázný recesista Deczi ve své hudbě klade hlavní důraz na bezprostřednost a pohotovou improvizaci. Přichází s množstvím původních skladeb, ale neméně zajímavá bývají i jeho provedení klasických jazzových standardů.
Od svého vstupu na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety byl Laco Deczi jejím enfant terrible a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. Už tehdy směřoval jinam než takřka všichni, kteří v tehdejším Československu hráli jazz. Navzdory převládajícímu trendu intelektuálního, téměř akademicky ukázněného west coast jazzu, byly už Decziho amatérské bratislavské skupiny oddány explozivnímu hard bopu z opačného pobřeží Ameriky a on sám vyznával kult jeho tragicky zesnulého génia Clifforda Browna. Posedlostí touto stylovou orientací dokázal po příchodu do Prahy nakazit i mnohem starší zdejší kolegy, včetně guru českého moderního jazzu Karla Velebného. Když se stal v letech 1963-66 právoplatným členem jeho legendárního SHQ, rozšířil Velebný, podle vzoru eastcoastových comb, původně čtyřčlenné obsazení na kvinteto. V repertoáru i na gramofonových nahrávkách SHQ se pak objevily první vlaštovky autentického hard bopu, převzaté od Decziho celoživotního vzoru Clifforda Browna (Delilah, Jordu, Kiss And Run). S nástupnickou vlastní skupinou Celula a po emigraci s její americkou podobou Celula New York dokázal poselství Brownovy trubky spojit do působivé symbiózy s elektrickou jazzrockou fúzí Milese Davise, v jejímž duchu se odvíjí Decziho hudba až do současnosti.

Odkazy: www.lacodeczi.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

7. 11. — sobota — 20:00 

BLUES POWER

Olomoucká bluesová kapela s repertoárem čítajícím Johna Mayalla, Stevie Ray Vaughana, Erica Claptona, Blues Brothers Band, B.B.Kinga a další.

Pořádá Oldřich Pospíšil. Odkazy: www.bluespower.cz

14. 11. — sobota — 20:00120 Kč

BENEFIČNÍ IMPROVIZACE PRO SDRUŽENÍ ŠANCE

Tradiční, již šestý benefiční večer pro hematologicky a onkologicky nemocné děti pořádaný Sdružením Šance ve spolupráci s Jazz Tibet Clubem. Zápas v divadelní improvizaci mezi týmy z Olomouce, Prahy a Valašského Meziříčí. Výtěžek z akce bude věnován dětskému hemato-onkologickému oddělení Fakultní nemocnice Olomouc.

Pořádá Sdružení Šance, o.s. ve spolupráci s Jazz Tibet Clubem. Odkazy: www.sancecz.org

Předprodej pouze v klubu

17. 11. — úterý — 20:00120/150 Kč

THE PROSTITUTES + LUNO

Nezaměnitelná indie-rocková kapela v čele se zpěvákem Adrianem T. Bellem, ceněná pro silné skladby plné melodických nápadů a autentickou živelnou energii na pódiu, představí své nové album Zum Passer. Jako host vystoupí kapela Luno, jejíž atmosférické hudbě vévodí mimořádný hlas zpěvačky Emy Brabcové.

Odkazy: www.theprostitutes.czwww.lunomusic.cz

Předprodej od 9. 11. také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

18. 11. — středa — 20:00300/350 Kč

GOGO PENGUIN (UK)

Proměnlivé lámané beaty, telepatická souhra a slabost pro hymnické melodie – to vše přispívá k nezaměnitelnému, zcela jedinečnému zvuku GoGo Penguin, kapely považované za vůbec nejzajímavější počin, který se na britské scéně v posledních letech objevil. Složením by mohlo jít o typické klavírní trio, ale zatímco melodické a harmonické nápady a struktura skladeb vycházejí z klasiky a jazzu, rytmy čerpají z elektronické hudby. Právě toto setkání protikladů činí unikátní akusticko-elektronický zvuk GoGo Penguin tak vzrušující a vytváří tolik působivou a emocemi nabitou hudbu, která čerpá z opojné kombinace vlivů od umělců jako Brian Eno, John Cage či Squarepusher, ale i z atmosféry deštěm zmáčených šedivých ulic Manchestru. GoGo Penguin jsou čerstvě součástí legendárního jazzového labelu Blue Note Records. Jejich nahrávka V2.0 se stala albem roku 2014 v rámci prestižních britských cen Mercury Prize.

Odkazy: www.gogopenguin.co.uk

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

24. 11. — úterý — 20:00120/150 Kč

JAMES HARRIES & BAND (UK/CZ)

James Harries je britský písničkář, trvale usídlený v Praze již desítku let. Jeho styl bývá přirovnáván k různým jménům světové hudby, od nežijících bardů Jeffa Buckleyho či Nicka Drakea po taková esa jako Tom Waits, Neil Young či Van Morrison. Jeho hudba je výsostně autorská, originální a osobitá. Jeho hudební výraz balancuje na samé hranici folku. Žánru, kde jsou ve hře především pocity a křehké hry melodií o šesti strunách. Ať už melancholicky nebo plné hravosti a euforie, vždycky mají navíc naléhavost Harriesova hlasu a pořádnou dávku charisma. James Harries je silná osobnost, která nepostrádá energii dítěte ani lyrické vyjadřování básníka. Pobíhá na pódiu, srší vtipem, vypráví historky, všímá si lidí v publiku. O pár tónů později se zavřenýma očima vypráví hudební příběhy, které se člověku dostanou pod kůži.

Odkazy: www.jamesharries.comJames Harries na SoundCloud

Předprodej od 9. 11. také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT