pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
3. 11.
NEIL COWLEY TRIO (UK)
Exkluzivní koncert tria nezaměnitelného pianisty, jehož party zdobí desky zpěvačky Adele
27. 10.
MINUS 123 MINUT
Někdejší senzace české klubové scény se po 7 letech vrací na pódia
3. 10. — pondělí — 19:30zdarma

Radio Wave Live Session — WWW + VLOŽTE KOČKU

Radio Wave Live Session v rámci festivalu Prix Bohemia Radio.

Kapela WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let a byla jednou z prvních kapel experimentujících s rapem v ČR. Základ jejího zvuku tvoří živé bicí spárované s hypnotickou samplovanou elektronickou rytmikou a expresivním zpěvem. Expresivní vokál Ondřeje Anděry a zpěvačky Milesy je hnán dopředu groovy bubeníka Pavla Fajta. WWW slučují postupy hiphopu, industrialu a elektroniky. V Čechách jsou občas přirovnáváni ke kapelám jako Beastie Boys, Massive Attack nebo Young Gods. Několikrát byli headlinery velkých hudebních festivalů v Čechách a na Slovensku a byli nominováni na hudební ocenění, například na cenu Anděl.

Vložte kočku kombinují živou elektroniku, natriggerované bicí, pětistrunné housle, pianino a surreálné texty.

Radio Wave je stanice Českého rozhlasu zaměřená na mladé publikum. Její playlist tvoří především elektropop, indie-rock, kvalitní taneční a urban muzika.

Prix Bohemia Radio je mezinárodní festival rozhlasové tvorby, jehož 32. ročník proběhne v Olomouci.

Odkazy: www.wave.czwww.rozhlas.czWWW na BandzoneVložte Kočku na Bandcampu

5. 10. — středa — 19:00dobrovolné

Přes překážky — benefiční koncert POLETÍME? + BUJABÉZA

Benefiční koncert v rámci akce Přes překážky, prezentující život lidí s postižením.

Omlouváme se, kapela Poletíme? ze zdravotních důvodů své vystoupení zrušila.
Vstupné vám bude vráceno v plné výši v místě předprodeje nebo na místě v den koncertu.

Pořádá nezisková organizace InternetPoradna.cz, z.s.

Odkazy: www.presprekazky.tode.czwww.poletime.infowww.bujabeza.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc

6. 10. — čtvrtek — 20:00180/220 Kč

MIDI LIDI

Elektropopoví Midi Lidi jsou známí tím, že rádi a často koncertují, a jejich koncerty jsou proslulé bezprostřední energií. Za deset let existence odehráli bezpočet vystoupení v ČR, na Slovensku ale i v Polsku, Rusku, Anglii, Německu, Španělsku či Chorvatsku. Alba Čekání na robota (2007) a Hastrmans, Tatrmans & Bubáks (2009) byla nominována na Cenu Anděl. Za soundtrack k filmu Protektor (2009) obdrželi Midi Lidi filmovou cenu Český lev. V roce 2010 vytvořili hudbu k ceněnému dokumentárnímu filmu Český mír, o dva roky později pak soundtrack k filmu Polski film, nominovanému na Českého Lva i Cenu české filmové kritiky. Midi Lidi také s oblibou remixují, nejznámějším je remix písně El Fusilado skupiny Chumbawamba, která na oplátku zařadila svou verzi písně Je toho hodně co říct na své EP In Memoriam: Margaret Thatcher. Oblíbeným sportem kapely jsou také coververze: k nejoblíbenější se řadí předělávka semaforské písně Co jsem měl dnes k obědu s vlastním novým textem o neúspěšném promotérovi nebo komplexní imitace stylu a poetiky Mňágy a Žďorp v písni Pete Best. Členové kapely jsou svojí další činností široce rozkročení mezi nejrůznější umělecké obory a na české scéně jsou jednotlivě známí i jako filmoví tvůrci, herci, divadelníci, promotéři či vizuální umělci. V těchto dnech vydávají Midi Lidi čtvrté album Give Masterpiece a Chance!

Odkazy: www.midilidi.comMidi Lidi na SoundCloudu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET MIDILIDI na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 150 Kč.

13. 10. — čtvrtek — 20:00150/200 Kč

FAT-SUIT (UK)

Fat-Suit je třináctičlenný hudební kolektiv složený z nejlepších muzikantů nejmladší skotské generace všech možných žánrů – od jazzu přes house, rock, hard bop, až k funku a folku – a sklízející nadšené ohlasy (mj. Edinburgh Jazz and Blues Festival, London Jazz Festival). Sami hudebníci vnímají kapelu jako kolektivní cestu napříč hudbou a jazz jako výchozí bod k prozkoumání bezpočtu hudebních světů. Vliv současných představitelů jazzu, funky a fusion jako Snarky Puppy, Vulfpeck nebo GoGo Penguin je zřejmý, Fat-Suit jdou ale svou vlastní cestou. Jejich album „Jugaad“ získalo skvělé hodnocení v britských i mezinárodních médiích (BBC, Radio 6 Netherland, Jazz FM aj.) a z Fat-Suit udělalo hvězdu na cestě vzhůru.

Odkazy: www.fat-suit.co.ukFat-Suit na SoundCloudu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET FATSUIT na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 110 Kč.

18. 10. — úterý — 20:00150/200 Kč

JAMES HARRIES & THE VOLUNTEERS (UK/CZ)

James Harries je britský písničkář, trvale usídlený v Praze již desítku let. Jeho styl bývá přirovnáván k Jeffu Buckleymu, Nicku Drakeovi, Tomu Waitsovi, Neilu Youngovi či Van Morrisonovi. Časopis Rolling Stone ho nazval „zlatým hlasem“. Jeho hudba je výsostně autorská, originální a osobitá. Ať už jsou jeho skladby melancholické, nebo plné hravosti a euforie, vždy mají v sobě naléhavost hlasu a pořádnou dávku charisma. James Harries je silná osobnost, která nepostrádá energii dítěte ani lyrické vyjadřování básníka. Pobíhá na pódiu, srší vtipem, vypráví historky, všímá si lidí v publiku. O pár tónů později se zavřenýma očima vypráví hudební příběhy, které se člověku dostanou pod kůži.

Svým posledním albem Until The Sky Bends Down vydaným na podzim 2015 si James důrazně řekl o pozornost médií i hudebních fanoušků. Písničkář zvyklý spíše na komornější projev přišel s velkolepou studiovou deskou, na které se obklopil velkou kapelou, smyčci a využil služeb irského producenta Paula Bella.

James Harries dosud vydal 6 alb. Jeho skladby se objevily v 16 amerických, britských, českých, dánských a polských filmech. Pravidelně koncertuje ve Velké Británii, USA a celé Evropě, hrál i v Číně a Vietnamu.

Odkazy: www.jamesharries.comJames Harries na SoundCloudu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

20. 10. — čtvrtek — 20:00120/80 Kč

DUO SLAM

Slam poetry je soutěž v performanci vlastní poezie, kde vítěze určuje porota z publika. Rozhoduje inteligentní humor, imaginace a sečtělost, divadelní charisma, duchapřítomnost v kontaktu s posluchači, často i ryzí improvizace. Ještě větší porci lyrickoepické zábavy ovšem nabízí klání v týmech či dvojicích, při němž se využívají i vícehlasé recitace, dramatické dialogy, fyzické básnictví, beatbox či akustická poezie.

Pořádá Detour Productions z.s.

25. 10. — úterý — 20:00350/400 Kč

SOPHIE HUNGER (CH)

Neobyčejný švýcarský hudební poklad, písničkářka Sophie Hunger, koketovala s hudbou odmalička, kdy chodila na lekce klavíru. Vliv na ni měl i její otec, diplomat a zároveň vášnivý posluchač jazzu. Vyrůstala v Anglii, Švýcarsku a Německu.

Její uhrančivé písně učarovaly českému publiku, když před šesti lety předskakovala se svou skupinou trumpetistovi Eriku Truffazovi na koncertech v Praze a Brně. Byla to tehdy její vůbec první vystoupení v zahraničí. Mezitím se z tehdy neznámé začínající umělkyně stal jeden z nejvýraznějších evropských hudebních objevů. Prodala dohromady více než čtvrt milionu nosičů a vyprodává sály po celé Evropě. V roce 2010 se stala vůbec prvním švýcarským umělcem, který vystoupil na legendárním festivalu v Glastonbury. O rok později získala hudební ceny Swiss Award a Prix de la Création Musicale of France.

Hudba Sophie Hunger má výrazně osobitý charakter a nelze ji snadno zařadit, protože v sobě nese odkazy folku, jazzu, blues či rocku. Inspirací jsou jí Bob Dylan, Jeff Buckley, Nina Simone, Tom Waits nebo Billie Holiday, ovlivnil ji ale třeba i hip-hop. Zpívá především anglicky, v jejích skladbách ale často zaznívá i němčina či francouzština. Zní jako surrealistické spojení Björk s Nico a Joni Mitchell dohromady.

Odkazy: www.sophiehunger.comSophie Hunger na BandCamp

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET SOPHIE na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 320 Kč.

27. 10. — čtvrtek — 20:00200/250 Kč

MINUS 123 MINUT

Na přelomu tisíciletí se jmenovali -123 min. a jejich koncerty i desky patřily k ceněným zjevením na naší hudební scéně. V roce 2000 se podle tehdejšího hlasování Akademie populární hudby stali objevem roku a nikdo nepochyboval o tom, že na tuzemské scéně zanechají hlubokou uměleckou rýhu. Vydali pět studiových alb a jedno koncertní, ale v roce 2009 se rozpadli. Zdenek Bína se pak úspěšně věnoval sólovému akustickému projektu s basistou Janem Urbancem.

Po sedmi letech začali nečekaně a spontánně spolu znovu zkoušet a pod názvem minus123minut se kapela vrátila v sestavě Zdeněk Bína, Fredrik Janáček, Daniel Šoltis, v životní formě a s autentickou radostí a energií.

Odkazy: www.minus123minut.czminus 123 minut na Facebooku

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET 123 na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 170 Kč.