pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Nejbližší koncert: 11. 7. RICHARD BONA & MANDEKAN CUBANO (USA/CMR) :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
11. 7.
RICHARD BONA & MANDEKAN CUBANO (USA/CMR)
Geniální jazzový multiinstrumentalista a jeden z nejlepších baskytaristů světa na exkluzivním koncertě
11. 7. — pondělí — 20:00770/900 Kč

RICHARD BONA & MANDEKAN CUBANO (USA/CMR)

Geniální jazzový multiinstrumentalista, zpěvák a jeden z nejlepších baskytaristů světa vystoupí v intimním prostředí Jazz Tibet Clubu exkluzivně na jediném koncertě ve střední Evropě.

Richard Bona dlouhodobě patří mezi nejuznávanější ikony jazzu. Během své dlouhé a plodné kariéry spolupracoval s legendami jako jsou Bobby McFerrin, Paul Simon, Herbie Hancock nebo Chick Corea.

Narodil se ve středoafrickém Kamerunu (kde si jako kluk z odlehlé vesničky vyráběl struny z brzdového lanka bicyklu) a celý svůj život se k jeho hudebním tradicím hlásí. „Pocházím z odlišných krajů, kde muzika musí vyprávět nějaký děj. Když jsem byl dítě, hudba pro nás nebyla hudbou, dokud se za ní neskrýval krásný příběh.“ Jeho nezaměnitelný hudební rukopis v sobě snoubí dětskou hravost a vynalézavost, africkou živelnost a mystickou tradici, světoběžnictvím vstřebanou krásu odlišných kultur, vytříbené vzdělání a moudrý nadhled.

Richard Bona: bass & vocals; Osmany Paredes: piano; Ludwig Afonso: drums; Luisito Quintero: percussion; Roberto Quintero: percussion; Rey Alejandro: trombone; Dennis Hernandez: trumpet

Odkazy: www.richard-bona.com

(Limitovaná kapacita. Koncert na stání s omezeným počtem míst k sezení, přednostně určených pro diváky vyššího věku a se zdravotním omezením.)

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT + poplatky

13. 7. — středa — 20:00200/250 Kč

ADAM BEN EZRA (ISR) + MICHAL ŽÁČEK j. h.

Adam Ben Ezra je unikátní hudební talent z Izraele, který je právě na začátku velké hudební kariéry. Fenomenální kontrabasista si vybral jasnou misi dostat svůj nástroj ze zaběhlého postavení doprovodného nástroje na zasloužené místo přední hrany pódia. I když je termín multiinstrumentalista možná užíván nadmíru, v tomto případě sedí beze zbytku; na housle začal Adam hrát už v pěti letech a kytaru držel v rukou poprvé ve svých devíti. Později hrál na klarinet, oud a cajon a na všechny zmíněné nástroje se učil velmi odpovědně. To byl ale pouze začátek směřující ke kontrabasu. Do tohoto nástroje s bohatým zvukem se naprosto zamiloval, v 16 letech mu změnil život. Inspirován různými hudebními génii jako Bach, Sting nebo Chick Corea šel Adam pro svůj vlastní zvuk svou vlastní cestou. Vědomě přidával do své hudební palety nové barvy zahrnující prvky jazzu, latiny a středomořské hudby. Ať už hraje své vlastní skladby nebo řemeslně perfektně zpracované covery, Adam Ben Ezra je tvořivou přírodní silou – dokáže transformovat místnost plnou cizích lidí do svých celoživotních fanoušků během jediného momentu. Talentovaný třicátník se bez jediného zaváhání neomylně pohybuje od jednoho nástroje k dalšímu i během jediné písně. Pomocí inteligentní kombinace efektů a pedálů loopuje Adam své tóny tak, aby k publiku donesl autentickou zvukovou stěnu hodnou menšího orchestru. Jeho snahy nezůstaly bez povšimnutí a je v tuto chvíli zván téměř do celého světa, zvláště jako support Mikea Sterna a Victora Wootena. Už jeho první vlastnoručně vyráběné videoklipy slavily obrovský úspěch na Youtube a mají přes milion shlédnutí. Jedinečný talent Adama Bena Ezry, jeho vynikající muzikálnost a velká osobnost z něj dělají ideálního kandidáta na to, aby nástroj, který je kolem nás po celá staletí, dokázal úspěšně dostat do kontextu 21. století.

Odkazy: www.adambenezra.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET ADAM na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 170 Kč.