pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Nejbližší koncert: 8. 9. Festival Přesahy: RICKOLUS /USA/ + LETO (lo-fi/folk/electronica) :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
8. 9.
RICKOLUS (USA) + LETO
Bezprostřední americký písničkář s nevídaným talentem a neobvyklou sadou nástrojů

8. 9. — pondělí — 20:00100/150 Kč

Festival Přesahy: RICKOLUS (USA) + LETO

Akustická kytara, velký buben, tamburína, sada foukacích harmonik, k tomu v nejlepším slova smyslu chytlavá melodika a také skromnost... Bezprostřední, sympatický písničkář Rickolus patří ke kolektivu muzikantů kolem labelů Fake Four / Circle Into Square, který už představil řadu pozoruhodných projektů, mj. Astronautalis, Cars & Trains, či Bleubird, kteří v minulosti v Jazz Tibet Clubu vystoupili. Rickolus (vlastním jménem Richard Colado) ale na rozdíl od většiny svých kolegů neexperimentuje na poli alternativního hip hopu – jeho doménou je lo-fi folk. Aktuální dvoualbum „Troubadour“ nadchne třeba příznivce Becka, Sebadoh, Pinback, ale ve zvuku Rickoluse najdete i poklonu starým folkovým mistrům. „Je to nejtalentovanější chlapík, jakého znám,“ skládá mu poklonu Astronautalis, pro kterého Rickolus napsal písničku Measure The Globe na ceněném albu This Is Our Science.
Role předkapely se zhostí slezské duo Leto, jehož vinylový debut Zbytky ozářených ploch vyšel nedávno na kultovním labelu Silver Rocket. Manželská dvojice, usazená v Olomouci, hraje intimní elektro-pop: „Malé příběhy, malé zvuky, velké vášně, velká slova. Z nekonečného napětí mezi dvěma póly se rodí krása, která nepolíbí každého. A jestli něžně osloví právě tebe, ber to jako privilegium.“
Odkazy: www.iamrickolus.tumblr.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET