pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Nejbližší koncert: 27. 5. ZDENĚK BÍNA – BIRD :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
20. 5.
PIANO INTERRUPTED (UK/FR) + FRANZ KIRMANN (FR)
Podmanivá symbióza melodických linek akustického klavíru s organickou elektronikou
11. 6.
ASTRONAUTALIS & BAND (USA)
Originální, živelný a inteligentní hip hop v podání strhujícího performera Andyho Bothwella a živé kapely
13. 7.
ROBERT GLASPER TRIO (USA)
Úchvatný pianista, hudební experimentátor a dvojnásobný držitel Grammy se svým triem
14. 10.
ERIK TRUFFAZ QUARTET (FR)
Největší evropský trumpetista a neúnavný hudební novátor
11. 11.
GOGO PENGUIN (UK)
Vzrušující, pulzující jazz ovlivněný elektronikou – senzace britské hudební scény

2. 5. — sobota — 20:00200/250 Kč

VINX (USA)

Jeden muž, jeden hlas, jeden buben a překračování hudebních jazyků a jejich hranic. Vinx v minulosti spolupracoval s hudebníky napříč žánry. Na jedné straně to byli bluesoví a jazzoví hudebníci jako Herbie Hancock, Taj Mahal, Bonnie Raitt, B.B. King, Robben Ford, na druhé straně rockeři jako Lou Reed. Nejznámější Vinxova spolupráce je ta se Stingem. Účastnil se natáčení Stigova alba Soul Cages a v roce 1990 společně jezdili s programem k tomuto albu 13 měsíců. Vinx v rámci koncertů fungoval solo jak v roli „předkapely“, tak se Stingovým bandem jako perkusista a vokalista. Turné tehdy vyvrcholilo koncertem v Carnegie Hall, kde kapela natáčela pro sérii koncertů Unplugged. V Čechách se Vinx nejvíce proslavil projektem Jungle Funk, který dal dohromady s rytmickou sekcí Living Colour, bubeníkem Willem Calhounem (v Jazz Tibet Clubu vystoupil s all stars bandem Black Stone Raiders) a basistou Dougem Wimbishem. Jungle Funk vystupovali v Čechách v průběhu posledních deseti let několikrát a jejich koncerty se zařadily mezi kultovní tuzemské klubové akce.
Vinx De'Jon Parrette je perkusista a zpěvák, jehož hudba stojí na pomezí jazzu, etnické hudby a soulu. Vinxova minulost je pestrá – na sklonku 70. let získal sportovní stipendium na Kansas State University, kde navzdory projevům rasismu dokázal podat druhý nejlepší světový výkon v trojskoku a v roce 1980 měl namířeno na Olympijské hry do Moskvy. I když se Spojené státy rozhodly olympiádu v roce 1980 bojkotovat, Vinx získal místo trenéra na University of Texas a později byl uveden do sportovní síně slávy své domovské Kansas State University. Nakonec ale Vinx v povolání proměnil svoji lásku k hudbě – po angažmá v kapele Ernieho Wattse později založil vlastní bubenickou skupinu, se kterou se v následujících několika letech účastnil turné různých hudebníků a vrcholem byla spolupráce se Stingem na turné k albu Soul Cages. Vinx následně získal smlouvu u vydavatelství Pangaea Records, kde vydal album Rooms in My Fatha's House jako dojemnou poctu svému otci, který byl v roce 1989 zavražděn na předměstí Inkster v Detroitu. Album získalo značný pochvalný ohlas kritiků a pro svého autora znamenalo průlom v kariéře. Během dalších let Vinx vydal alba I Love My Job, The Storyteller a Lips Stretched Out, na nichž hostovali umělci nejzvučnějších jmen – například Branford Marsalis, Sheryl Crow nebo Herbie Hancock. Současně Vinx skládal také pro významné hudebníky, se kterými často i nahrával ve studiích, například pro Stevieho Wondera. V polovině 90. let založil kapelu Jungle Funk, se kterou několik let strávil na turné po Evropě.

Odkazy: www.vinx.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


4. 5. — pondělí — 20:00100/150 Kč

Olomoucký Majáles UP: PRIESSNITZ + ALASDAIR BOUCH — Benefiční koncert

Priessnitz jsou jednou z mála našich kapel, u kterých přívlastek „kultovní“ či „legendární“ není jen nálepkou pro zvýšení prodejnosti. Do hudebního světa vykročili z mlhou zahalených Jeseníků a na české kytarové scéně patřili a vlastně dosud patří k nejzajímavějším úkazům. Svou roli v tom hraje i fakt, že jejich přítomnost v záři reflektorů se dá přirovnat k šafránu – koncertují zřídka (o to hutnější atmosféru jejich koncerty mají) a třeba dosud poslední deska Stereo vyšla před devíti lety. Ale protože se do Olomouce vrátí na majáles a Jaromír Švejdík je stále ještě majálesovým králem, tak jim to lze odpustit.
Alasdair Bouch je anglický písničkář. Muzikantem na plný úvazek se stal teprve před 6 lety, ale s vystupováním jako frontman má více než 20 let zkušeností. Během této doby si vytvořil pověst zpěváka s nezaměnitelným hlasem a proslul intimními a současně vášnivými koncerty. Jeho styl je těžko definovatelný; mísí se v něm alternative-folk, melodický rock a hard blues. Jelikož je Alasdair světoběžníkem s kytarou v ruce, je jasné, že se v jeho textech objevují zkušenosti, které při jeho dlouhých cestách prožil.

Pořádá Univerzita Palackého v Olomouci.
Odkazy: www.priessnitz.comwww.majales.upol.czProfil Alasdaira Bouche

Prodej vstupenek na místě před koncertem.


7. 5. — čtvrtek — 20:00zdarma

Olomoucký Majáles UP: HOTSY TOTSY FIVE

Pětice muzikantů z Velkých Losin, kterým učaroval jazz 20. a 30. let, navodí atmosféru gangsterského New Yorku i první republiky. Své první vystoupení odehráli v roce 2003, v době, kdy ještě ani nedosáhli plnoletosti. Za dobu svého působení se z domovských Jeseníků podívali na bezpočet jazzových festivalů po celé Evropě. Mezi významné úspěchy řadí několikanásobné účinkování na jazzovém festivalu v anglickém Birminghamu.

Pořádá Univerzita Palackého v Olomouci. Odkazy: www.teensjazzband.czwww.majales.upol.cz


9. 5. — sobota — 19:0080 Kč

KONCERT STUDENTŮ HUDEBNÍHO INSTITUTU

Pořádá Hudební Institut, o.s. Odkazy: www.hudebniinstitut.cz


11. 5. — pondělí — 21:45100/150 Kč

Festival Divadelní Flora: FLOEX & BAND

Propojení elektronické a akustické hudby do svébytné atmosférické podoby v podání skladatele a multimediálního umělce Tomáše Dvořáka aka Floexe a jeho kapely. Akustické instrumenty – klarinety, saxofony a piano – stojí v kontrastu k digitální magii rafinované elektroniky. Výsledek je charakteristický svou proměnlivostí, dobrodružností a organičností – zní tak současně, a zároveň evokuje jiný čas a prostor. Za obě svá alba získal Floex ceny Anděl, druhé z nich pak bylo nominováno také na ceny Apollo a Vinyla.

Pořádá DW7, o.p.s. Odkazy: www.floex.czFloex na SoundCloudwww.divadelniflora.cz

Předprodej na pokladně Moravského divadla Olomouc


20. 5. — středa — 20:00150/200 Kč

PIANO INTERRUPTED (UK/FR) + FRANZ KIRMANN (FR)

V hudebním projektu Piano Interrupted se setkává londýnský pianista a skladatel Tom Hodge a francouzský elektronický producent Franz Kirmann. V jejich tvorbě přirozeně komunikují inteligentní elektronika a komorní klavírní melodie a jejich volnomyšlenkářské fúzování přerůstá v genezi zcela nových hudebních forem. Piano Interrupted debutovalo v roce 2009 s nahrávkou E.P.1, o dva roky mladší druhý díl už odráží proměnu původně studiového projektu v regulérní koncertní kapelu disponující trochu jinou dynamikou. Na prvním dlouhohrajícím albu Two By Four z roku 2012 lze slyšet i elementy filmové hudby, post-rocku, jazzu, ambientu či hudebního neoklasicismu. Předloňská nahrávka The Unified Field pak představuje Piano Interrupted poprvé jako studiové kvarteto s hráčem na cello a kontrabass, jehož zvuku navíc pomáhá za mixážním pultem Nils Frahm, výrazná osobnost současné post-klasické hudby. S jeho pomocí Hodge a Kirmann organicky přetváří abstraktní elektroniku v něco zcela nového – v hudbu s dotekem budoucnosti, v níž se stroje a příroda definitivně smířily.

Odkazy: www.pianointerrupted.comPiano Interrupted na SoundCloud

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


21. 5. — čtvrtek — 20:00150/200 Kč

NAT OSBORN BAND (USA)

Studoval tabla v Indii, klasickou kompozici v Nové Anglii, procestoval skoro celou Evropu a Spojené státy, ale teprve debutové album ‘The King and the Clown’, vydané v roce 2011, vnímá jako svůj opravdový začátek. Americký hudebník Nat Osborn uskutečnil svou dávnou vizi: vždy chtěl vytvořit kapelu s velkým zvukem, obsahujícím prvky improvizace, přesto ale s pevným základem v odvážném popovém písničkářství. Jeho kapela s lehkostí mísí prvky rocku, reggae, funku, popu, klezmeru či jazzu, a vytváří vzrušující nový zvuk. V něm čerpá stejně tak z Radiohead a Jeffa Buckleyho jako ze soulových velikánů Stevieho Wondera a Raye Charlese. Navzdory svému vymykání se žánrům je tu ale jasná kontinuita, která vychází z Osbornova neutuchajícího psaní a jeho přesvědčivého a oduševnělého hlasu. Jeho písně jsou nepředvídatelné a fascinující tím, jak jsou chytlavé a promyšlené.

Odkazy: www.natosborn.comNat Osborn na SoundCloud

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


27. 5. — středa — 20:00 

ZDENĚK BÍNA – BIRD

Nezaměnitelný zpěvák, kytarista a skladatel známý z dlouholetého působení ve skupině -123 min. představí své debutové sólové album Bird, výsostně osobní nahrávku hudebně inspirovanou jazzem, soulem a blues. Doprovodí ho baskytarista Jan Urbanec a perkusista Adam Koller.

Odkazy: www.zdenekbina.comBird na SoundCloud

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


28. 5. — čtvrtek — 20:0050 Kč

BIG BAND ZUŠ IŠI KREJČÍHO – Funk-rock Night

Odkazy: www.bluetrain.cz