pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Nejbližší koncert: 23. 10. LACO DÉCZI & CELULA NEW YORK (jazz) :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
3. 11.
NEIL COWLEY TRIO (UK)
Exkluzivní koncert tria nezaměnitelného pianisty, jehož party zdobí desky zpěvačky Adele
28. 11.
PORTICO (UK)
Proslulá britská nu-jazzová formace neustále objevující nové hudební světy

1. 10. — středa — 20:00100/130 Kč

JAMES HARRIES (UK/CZ)

James Harries je britský písničkář, trvale usídlený v Praze již desítku let. Jeho styl bývá přirovnáván k různým jménům světové hudby, od nežijících bardů Jeffa Buckleyho či Nicka Drakea po taková esa jako Tom Waits, Neil Young či Van Morrison. Jeho hudba je téměř výsostně autorská, originální a osobitá. Jeho hudební výraz balancuje na samé hranici folku. Žánru, kde jsou ve hře především pocity a křehké hry melodií o šesti strunách. Ať už plačtivě nebo plné hravosti a euforie, vždycky mají navíc naléhavost Harriesova hlasu a pořádnou dávku charisma. James Harries je silná osobnost, která nepostrádá energii dítěte ani lyrické vyjadřování básníka. Pobíhá na pódiu, srší vtipem, vypráví historky, všímá si lidí v publiku. O pár tónů později sedí se zavřenýma očima a vypráví hudební příběhy, které umí natlačit do očí slzy.
Odkazy: www.jamesharries.comJames Harries na SoundCloud

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


2. 10. — čtvrtek — 20:00    [na stání]180/230 Kč

ZRNÍ

Plné kluby, Objev roku 2012 v Cenách Anděl (celkem 4 nominace), výhra Českého Tučňáka plus nominace na hudební ceny Apollo a Vinyla. To všechno jsou kladenští Zrní. Předloni vydali své třetí album Soundtrack ke konci světa, které bylo nadšeně přijato kritikou i fanoušky. Na koncertě představí zbrusu nové album nazvané Následuj kojota, které je pestřejší a hravější než předchozí nahrávka. Zrní spolu hrají ve stejném složení už dvanáct let a na kontě mají čtyři alba. Vycházejí jak ze zvuků elektronické zrychlené doby, tak z lidovky, inspirací jsou jim přitom lidé, krajina, zvířata, komiks, počítač a Poldovka. Jejich hudba je osobitá, vynalézavá, hravá, dynamická a plná emocí. Zrní je hra, něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen.
Odkazy: www.zrni.czZrní na Bandzone

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


13. 10. — pondělí — 20:00150/200 Kč

REBEKA (PL) + MONIKINO KINO (SK/CZ)

Ve své krátké, přesto ale bohaté historii vystoupilo polské elektronické duo Rebeka, stoupající hvězda polské scény, na pódiích tak důležitých festivalů jako jsou Great Escape v britském Brightonu nebo Heineken Open'er v polské Gdyni. Debutové album Hellada vydala dvojice v květnu 2013 a předznamenal ho singl Melancholia. Rebeka je fenomén, o kterém se s očekáváním šuškalo ještě před vydáním jejich vůbec první nahrávky. Stojí za tím působivý a jiskřivý hudební dialog mezi charismatickou zpěvačkou a hudebnicí Iwonou Skwarek a talentovaným producentem Bartkem Szczesnym (členem proslulé polské kapely Kamp!). Koncept kapely stojí mimo jiné i na zcela odlišném přístupu ke studiovým nahrávkám a živým vystoupením. Pódiový projev Rebeky je osvěžujícím způsobem syrový. Minimalismus laciných Casio kláves se tak potkává s plným zvukem plnohodnotných syntezátorů. Výsledek je surový a pevný. Oproti tomu studiové nahrávky oplývají pečlivě sestavenými aranžemi a bohatými melodiemi.
Monikino Kino tvoří slovenská hudebnice a filmařka Monika Midriaková a hudebník, režisér a herec Petr Marek z kapely Midi Lidi. Všechny impulzy a hudební nápady přicházejí od dívčí poloviny, nejde tedy o žádný vedlejší projekt Petra Marka. Petr pro Monikino Kino píše slovenské texty, s jejichž konečnou úpravou mu Monika jako rodilá Slovenka pomáhá. Monikino Kino tahají z rukávu na počkání něžné elektropopové hity, při hlubším zkoumání ale zjistíte, že jejich hudba má i zvláštní melancholickou atmosféru.
Odkazy: Rebeka na SoundCloudMonikino Kino na SoundCloud

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


23. 10. — čtvrtek — 20:00200 Kč

LACO DÉCZI & CELULA NEW YORK

Slovenský trumpetista Laco Déczi patří mezi nejvýraznější osobnosti československého jazzu. Od roku 1985 žije v USA, kde sestavil soubor Celula New York. V Jazz Tibet Clubu již téměř zdomácněl a zastavit se tu neopomene na žádném ze svých turné. Svérázný recesista Déczi ve své hudbě klade hlavní důraz na bezprostřednost a pohotovou improvizaci. Přichází s množstvím původních skladeb, ale neméně zajímavá bývají i jeho provedení klasických jazzových standardů.
Odkazy: www.lacodeczi.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


30. 10. — čtvrtek — 20:00 

MIDI LIDI + ČOKOVOKO

Elektropopoví Midi Lidi jsou známí tím, že rádi a často koncertují, jejich koncerty jsou stále proslulejší svojí bezprostřední energií. Za osm let existence odehráli bezpočet vystoupení v ČR, na Slovensku ale i v Polsku, Rusku, Anglii, Německu či Chorvatsku. Jejich triumfální koncert byl jedním z vrcholů loňského festivalu Pohoda. Alba Čekání na robota (2007) a Hastrmans, Tatrmans & Bubáks (2009) byla nominována na Cenu Anděl. Za soundtrack k filmu Protektor (2009) obdrželi Midi Lidi filmovou cenu Český lev. V roce 2010 vytvořili hudbu k ceněnému dokumentárnímu filmu Český mír. Členové kapely jsou svojí další činností široce rozkročení mezi nejrůznější umělecké obory a na české scéně jsou jednotlivě známí i jako filmoví tvůrci, herci, divadelníci, promotéři či vizuální umělci.
Na podzimním turné doprovází Midi Lidi spřízněné Čokovoko, nejsyrovější a nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně. Svou tvorbu Čokovoko přirovnaly k dopravní nehodě – většina lidí se podívá, byť je potom otřesená.

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET