pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
28. 9.
Festival Přesahy: MODDI (NOR)
Svérázný norský písničkář, fenomén alternativní scény a držitel prestižních hudebních cen
25. 10.
SOPHIE HUNGER (CH)
Jeden z nejvýraznějších evropských hudebních objevů, surrealistické spojení Björk, Nico a Joni Mitchell
27. 10.
MINUS 123 MINUT
Někdejší senzace české klubové scény se po 7 letech vrací na pódia
22. 9. — čtvrtek — 17:00 

SOUKROMÁ AKCE

25. 9. — neděle — 16:00700/100 Kč

SALSA OD KOŘENŮ S DORIS MARTINÉZ – La vieja Habana

Lekce kubánské salsy od základů s choreografkou a profesionální tanečnicí Doris Martinéz z Kuby. Taneční program zahrnuje 6 tanečních lekcí rozdělených do tří nedělních podvečerů: 25. 9., 30. 10. a 27. 11. Závěrem každého z nich je salsa party.

Úvod do Salsa kursů od kořenů (teorie, hudba, muzikalita). Úvod do tanců: Danzon, Son a Cha cha cha.

Pořádá: Afros.cz

27. 9. — úterý — 20:00zdarma / 79 Kč

Slnko Records v záři úplňku:
JAKUB ŠIMANSKÝ (CZ) + KATARZIA (SK) + TALENT TRANSPORT (SK)

Večer, v rámci kterého hudební magazín Full Moon představí kultovní slovenský label Slnko Records.

O slovenské písničkářce Katarzii je slyšet stále více. Ve svých skladbách na pomezí folku a rapu zpívá o tom, co zažívá, a činí tak s věrohodností i hloubkou, což k ní přivádí rozmanité publikum. Se svým debutovým CD Generácia Y vzbudila velký ohlas u fanoušků i kritiky a získala dvě nominace Rádia_FM Radiohead_Awards 2014 v kategorii Objev roku a World Music. Právě letos v září ji vyjde u Slnko Records nové album, které natočila mimo jiné s výbornými slovenskými muzikanty Martinem Valihorou a Markem Minárikem.

Dalším vybraným jménem jsou Talent Transport. Takhle to zní, když se hudbě naplno odevzdáte: křehce i dynamicky – fusion, z něhož je cítit maximální míra procítění. Trojice Vladislav Slnko Šarišský (klavír, zpěv), Marián Slávka (bicí) a Filip Hittrich (baskytara) se na svém cestě dostala daleko, jazz je jenom začátek. Loni Talent Transport předskakovali v Bratislavě Gregory Porterovi.

Večer zahájí Jakub Šimanský, kterého můžete znát jako bubeníka temné kapely Unna, na svých sólových vystoupeních ale vzývá mnohem subtilnější tóny. Jeho sólová poloha vás vrátí do minulosti kytarové hudby, kde se hraje srdcem napřed.

Vstup na koncert je bezplatný, ale jen pokud dorazíte s aktuálním (65.) číslem Full Moonu. To bude na místě samozřejmě k zakoupení.

Odkazy: www.fullmoonmagazine.czwww.slnkorecords.skKatarzia na Bandzone

28. 9. — středa — 20:00200/250 Kč

Festival Přesahy: MODDI (NOR)

Moddi je zpěvák pocházející z malé rybářské vesnice na zapomenutém ostrově na severu Norska, o kterém už skoro nikdo neví. Podobně jako tamní krajina, jeho akustická kytara i tahací harmonika umějí být tiché, a přesto intenzivně důrazné. Stejně poutavý je i Moddiho zpěv s norským přízvukem, který s oběma nástroji dokonale ladí. Debutoval v roce 2010 albem Floriography, které s ním natočil věhlasný islandský producent Valgeir Sigurðsson (spolupracovník Björk, Sigur Rós nebo CocoRossie). Deska posbírala dvě nominace na výroční norské hudební ceny. Moddi pak se svými křehkými písničkami procestoval celou Evropu a rychle si získal obdiv velkého množství fanoušků i mnohá ocenění. V roce 2013 pak vydal hned dvě alba, Set the House on Fire a Kam va du?. Druhé z nich získalo norskou Grammy za nejlepší folkové album roku, v dalších třech kategoriích byl pak Moddi nominován. Právě letos v září, kdy se více než po dvou letech vrátí do Olomouce, vyjde jeho čtvrté studiové album Unsongs – unikátní sbírka dvanácti zakázaných písní od Pussy Riot, Billie Holiday, Kate Bush nebo popraveného chilského písničkáře Victora Jara.

Odkazy: www.moddi.noModdi na SoundCloud

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET MODDI na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 170 Kč.