pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
  .: WIFI připojení zdarma :: Nejbližší koncert: 24. 3. PETER LIPA BAND (SK) :.  
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
19. 3.
BEÁTA HLAVENKOVÁ — THEODOROS
Působivý autorský počin výjimečné pianistky a skladatelky, držitelky několika cen Anděl
24. 3.
PETER LIPA BAND (SK)
Nezaměnitelný zpěvák, považovaný za největší osobnost slovenského jazzu

3. 3. — úterý — 19:00100/150 Kč

FLASH THE READIES + ANIMÉ / KŘEST CD

Olomoučtí Flash The Readies mají za sebou pozoruhodný hudební vývoj, který je přivedl až do vln post-rocku. Na koncertě pokřtí své třetí album Submarine Sky, které vzniklo spontánně na chalupě mezi vrcholky Jesenických hor v podhůří Pradědu bez užití jakýchkoliv syntetických nástrojů. Novinku představí mimo jiné se dvěma bubeníky na pódiu.

Pořádá Tomáš Valent. Odkazy: www.flashthereadies.comAlbum Submarine Sky na SoundCloud

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


10. 3. — úterý — 18:00zdarma

Festival Jeden svět: JÍZDA NA HRANĚ (projekce)

Před zimní olympiádou v roce 2010 vrcholí rivalita nejlepších snowboardistů světa – Shauna Whitea a Kevina Pearce. K poměření sil ale nikdy nedojde, Kevin se totiž pár dní před začátkem her vážně zraní při tréninku. Zatímco Shaun získává zlatou medaili, Kevin se pomalu, za podpory rodiny, zotavuje z kritického stavu. Jeho mozek zůstává po nehodě poškozený. Doporučení lékařů je jasné: neriskovat žádný další pád. Ten by totiž v jeho případě mohl být smrtelný. Propadne Kevin znovu své adrenalinové vášni? Bude riskovat další nehodu a tím i potenciální doživotní závislost na své rodině, která si už tak dost vytrpěla?
Lucy Walker / USA / 2013 / 107 min.

Odkazy: www.jedensvetolomouc.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


19. 3. — čtvrtek — 20:00150/200 Kč

BEATA HLAVENKOVÁ: THEODOROS

Klavíristka a skladatelka Beata Hlavenková je jednou z vůdčích osobností české jazzové a alternativní hudební scény. Do širšího povědomí vešlo její jméno v souvislosti se spoluprací s Lenkou Dusilovou, nejprve v uskupení Eternal Seekers a posléze v Baromantice, posluchači Ivy Bittové pak zachytili její jméno coby producentky desky Zvon. Na působivém autorském albu Theodoros, které věnovala svému mladšímu synovi, nabízí sama jediná za klavírem intimně zhudebněný cyklus o dvanácti měsících. Zaznívá na něm hudba, která má sice blízko k jazzu, zároveň je v ní ale obsaženo i hluboké povědomí o moderní klasické hudbě i o popu či soudobém písničkářství, stejně jako hravost a lehkost. Jednotlivé skladby využívají nejen klavíru jako sólového nástroje, ale i více klavírních partů vrstvených přes sebe, což jim dává živost a jemnou zvukovou rozmanitost, přitom si ale zachovávají atmosféru akustického klavíru. Za album Theodoros získala Beata Hlavenková ocenění Anděl v kategorii jazz a blues.

Odkazy: www.beatahlavenkova.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


24. 3. — úterý — 20:00250 Kč

PETER LIPA BAND (SK)

Peter Lipa je považovaný za nejvýznamnější osobnost slovenského jazzu. V anketě časopisu Mezinárodní jazzové federace Jazz Forum se už v 80. letech pravidelně umísťoval mezi nejlepšími evropskými jazzovými zpěváky. Jeho hudba vychází ze spojení jazzu a blues. Vytvořil osobitý vokální projev s důrazem na text – využívá výhody zpěváků, kteří kromě hudebního materiálu, tedy tónů, harmonie a rytmu, mohou publikum oslovit i textem, a jako první zpěvák na Slovensku uplatňuje v jazzové hudbě slovenštinu. Posledních deset let se věnuje hlavně původním písním, které vznikají právě na texty. Netají ovlivnění zpěváky jako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin. Během své kariéry se vždy dokázal obklopit vynikajícími hudebníky, kteří mu pomohli dosáhnout reputace jazzového vokalisty evropské úrovně.

Odkazy: www.peterlipa.com

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET


25. 3. — středa — 20:00100/120 Kč

Festival Jeden svět: VLOŽTE KOČKU — CHARITATIVNÍ KONCERT

Vložte kočku, to je kombinace živé elektroniky, natriggerovaných bicích, pětistrunných houslí, pianina a surreálných textů. Tato parta z Prahy podpoří nestátní neziskovou organizaci SPOLU Olomouc, která už od roku 1995 podporuje lidi se zdravotním, primárně mentálním postižením při seberealizaci v běžném prostředí města Olomouce a okolí.

Pořádá Člověk v tísni, o.p.s. Odkazy: www.jedensvetolomouc.cz


27. 3. — pátek — 20:00 

HB BAND

Olomoucko-litovelská kapela se zpěvačkou Anny Amanatidu, hrající tradiční jazz.

Odkazy: www.hbband.cz


31. 3. — úterý — 20:00150/200 Kč

LUNO – CLOSE TO SILENCE

Akustický koncert kapely Luno k nové desce s názvem Close to Silence. Novinka je výběrem těch nejlepších skladeb kapely nahraných v nezvyklé akustické poloze a intimní atmosféře desky vévodí uhrančivý vokál Emy Brabcové. Na vydání desky se podíleli fanoušci kapely, kteří jej podpořili v rámci crowdfundingové kampaně. Na koncertě kapelu doprovodí řada atraktivních hostů, včetně smyčcového kvarteta.

Odkazy: www.lunomusic.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET